SEO – Paieškos Variklių Įkinkymas

Magiškas keywordas – pagal jį galima atpažinti interneto verslais užsiimančius ar bandančius užsiimti tinklapius bei jų autorius. Praktiškai kiekvieno tinklaraščio autorius svajoja ir siekia kuo didesnio lankomumo. Ir čia visiškai nesvarbu, kad didelis lankytojų srautas reiškia potencialių pirkėjų gausą, nes esama gausybė garbėtroškų, skaičiuonačių komentarus po savo staipsniais ir savo skaitytojus vadinačių dundukais!

SEOSearch Engine Optimization – tam tikra turinio elementų kompozicija (raktiniai žodžiai, nuodorų ir peradresavimų tinklas ir kt.), kuri pritraukia ir savotiškai apmauna paieškos variklius, kad šie iškeltų jūsų tinklapį į sąrašo viršūnę. Dabar jau ir lietuviškai galima pasiskaityti apie visokius SEO navarotus, išmesti krūvą pinigų pseudo-ekspertams ir kvazi-specialistams, kad šie pritaikytų keletą iš galybės Pasaulyje egzistuojančių metodų. Paprastai tariant, paieškos varikliai oreantuojasi į autorių genialumą ir taip suteikia tinlkapiams atitinkamus reitingus (Page rank). Manoma, kad autorius nėra tinginys, rašo tik originalų tekstą, naudoja raktinius žodžius ir metatagus (dar vienas keiksmažodis:), dalyvauja diskusijose kituose tinklapiuose ir saikingai naudoja nuorodas.

Dabar viskas daug paprasčiau – sukurta galybė visokių robotų (software) ir metodikų, palengvinančių kūrybines kančias ir žadančių lengvą sėkmę. Tinginiams siūloma per keletą miniučių or sekundžių susikurti super patrauklų puslapį, sui visais pribumbasais ir žadama, kad jis iškart taps jei ne numero uno, tai bent trumpam pateks į top dešimtuką. Dažnai siūloma turinio automatizacija, reiškianti ne ką kitką, o tai, kad pagal užduotus raktinius žodžius robotas generuoja kažkokį atsitiktinį turinį (nu, lietuviško dar neteko sutikti0:), sukaišioja kur reikia ir kur nereikia visokias nuorodas, kategorizuoja, optimizuoja ir pasklaiedžia po Internetą.

Viena yra tiesa – jei prižiūri keletą tinklapių, gali ir „rankomis“ prikaišioti vidinių nuorodų puslapiuose, o nuorodas į savo tinklapius talpinti jau indeksuotuose ir aukštus reitingus turinčiuose sajtuose. Tačiau jei pramoniniu būdų štampuojami prekybiniai pasiūlymai, ar valdoma dešimtys ar šimtai tarpusavyje susijusių portalų ar blogų, programėlės bus ištikimas pagalbininkas ir atliks už žmogų milžinišką techninį darbą…

Bet neišsidurkite! Rimtos programos kainuoja normalius pinigus – nuo pusšimčio dolerių, o pigesnės dažnai būna prastesnės kokybės ir labai greitai pagaunamos antispaminių multihunterių. Siūlytojai žada automatiškai patalpinti nuorodas į Jūsų tinklapį šimtuose kitų tinklapių ar paieškos sitemų (ne viena Gūglė pasaulyje:), tačiau ar ilgam – kitas klausimas…

Pagrindinė taisyklė rankomis ar programiškai įkinkyti paieškos variklius: tinklapio puslapius tarpusavyje sujunkite vidinėmis nuorodomis ir pridėliokite kuo daugiau nuorodų iš kitų tinklapių į savąjį. Dar galima paskaninti visokiais raktiniais žodžiais, pagal kuriuos paieškos varikliai identifikuoja tinklalapius. Kita vertus, žmogus kuria turinį ir robotus, todėl čia randasi vis naujesnių niuansų…


Čia keletas nuorodų, kur bent pasiskaityt ar pasižiūrėt galima:

* Indeksuotojas – nebrangus ir pakankamas pradedantiesiems
* „Bukmarkų demonas“ – kiek rimtesnis įrankis, aiškiai ir gražiai pristatytas…
* Tebūnie – lietuviškas varijantas pasiskaitymui:)