Paaiškėjo, kad Facebook vartotojai jau ilgiau laiko praleidžia savo tinkle, nei Google. Tai vienas rodiklių, rodančių jau kurį laiką dėmesį kaustantį dviejų lyderių kreivių susiliejimą: Google ar Facebook – tas klausimas neduoda ramybės Pasauliniu mastu, o Lietuvoje mes stebime One.lt, Klase.lt, Frype.lt ir kitokius smigimus. Čia – trumpas revjū, Populiariai Porinanat:)
Tai, kad Fėjzbukas pirmą kartą kažkur pralenkė Gūglę, paaiškėjo rugsėjį. Pašėlusiu greičiu besiplečiantis Pasaulio Socialinės Medijos lyderis kartu sulaukia ir aršios kritikos. Antai viena garbaus amžiaus „Bibliotekos pažangai“ lankytojų sakė: „Fėjzbukas?! Niekada gyvenime! Tiek rašo, kad žmonių duomenis vagia, kad nepatikima – niekada gyvenime…“
Tautinių socialinių tinklų – Uonės, Klasės ir Frypės nukraujavimą lėmė ir tai, kad jau nebe lygis, jei neturi Fėjzbuko, „juk ten – visi!„. Tuo tarpu Gūglės Wavė, kol kas lietuvių mažai apgyvendinta ir įsisavinta. Gal todėl, kad užknisa daugybė nuolat atsiveriančių langų, gal dar todėl, kad diorgina po chaosu paslėpta kažkokia prasmė, iki kurios sunku dasikasti. Gūglės įsisavinimas išlieka labai menkas, o Tautoje jau sklinda gandas, kad „Facebook – visiems, o Google – tik su aukštuoju“
Tokie fenomenai, kaip Point.lt ir naujai išlindęs Popo.lt pademonstruoja, kad poreikis turėti tautinį socialinį tinklą (ir net ne vieną!) yra vitališkai svarbus ir perspektyvus verslo šakas! Taigi, susibūrimai kalbiniu pagrindu yra puoselėtini net gi iki tokio lygio, kad gviešiamasi atskirti lietuviškas svetaines nuo užsienio lankytojų, uždedant lietuviškas raides ant urlų. Klausimęlis.lt iniciatyva greitai galėsime taip nevaržomai mėgautis tautine informacijos laisve, kaip koks Algis Greitai, besikeikdamas matom per Ctv.lt🙂
Įdomus straipsnis! Po truputį poveikis pasąmonei.
Kaip sako – pirmiausiai buvo Žodis.