SEO pagal račą

Unikalus fenomena lietuviškoje blogosferoje www.račas.lt nenustoja stebinti savo neregėtais paieškos sistemų prisijaukinimo ir turinio optimizavimo sprendimais. Čia siūlome keletą įdomesnių aspektų pasirinktinai (teneužpyksta autorius, o geriau tegu parašo, ką pats turėjo omenyje taip besielgdamas – d.l.)

Populiarioji tinklapių analizės sistema Alexa nurodo, kad www.racas.lt anaip tol netaiko į šimtatūkstantinę auditoriją, bet kai kurie rodikliai iš tiesų atrodo įspūdingai: per pastaruosius tris mėnesius tinklapio populiarumas šoktelėjo 70 proc., o dažniausiuose paieškos atitikmenyse antroje vietoje supasi `laisvas laikraštis` (darantis neabejotiną garbę tinkapio autoriui:)

Backlinks

Atbulinės nuorodos, kaip žinia, padeda paieškos varikliams apsispręsti, jog tinklapis esti gyvybingas, lankomas ir komentuojamas. Paprasčiausia schema: kai į vieną tikslą iš skirtingų kampų veda įvairios nuorodos (Links).

Ko gero, ne iš piktos valios, autorius negaili labdaros ir mielai iš savo pakankamai lankomo puslapio lankytojus uoliai nukreipinėja bala žino kur. Na, ne visai bala žino, bet apie tai – kiek vėleliau.

Taigi, senas pavyzdys, kai racas ir uzkalnis, besiginčydami turiniu, hypertekstuose atrodė tarsi koketuojantys pataikautojai paieškos sistemoms. Uoliai riedamiesi vos keliems milijonams žmonių suprantama kalba, savo įrašuose tiedu taškėsi aktyviomis nuorodomis į kits kito tinklapius, tuo būdu pakeldami savųjų reitingus ir iškeldami adresus aukščiau už kitus paieškos sistemose.

Aritmetika paprasta: racas (c. a. 1400 users) < — > uzkalnis (c. a. 1200 users) = +750 users/2 Iš tų backlinkų abudu pritraukė papildomą kiekį vartotojų, kuriuos sėkmingai išsidalino tarpusavyje.

Najezdai ir provokacijos

Ar reikia aiškinti, kad populiarūs naujienų srauto raktažodžiai, iškilių asmenų pavardės ar firmų pavadinimai taip pat masina visokius paieškos robotus? Net ir buku žvilgsniu stebint, nesunku matyti, kaip racas.lt tinklapyje paprastu tekstu, o kartais ir su nuorodomis, rašomi žodžiai užkliūna ne vien paieškos sistemoms, bet ir aprašomiems asmenims.

Pakankamai žinomi ir populiarūs racas.lt aprašomi žmonės, kurie, be kita ko, pasižymi ir nemažu savo tinklapių skaitytojų ratu, netruko talpinti atsakus į chamiškus įžeidimus, kartu paminėdami racas.lt, net gi su nuorodomis. Kas iš to gaunasi?

Daugybėje aukštus reitingus išsikovojusių tinklapių atsiranda tas pats raktažodis (Račas), kuris suveikia kaip efektyvus backlinkas. Paieškos sistemos „galvoja“, kad racas yra unikalus simbolių kratinys, jungiantis bei vienijantis aktualų turinį, todėl skuba vartotoją nukreipti tiesiai į tų blevyzgų šaltinį.

Besiriedamas su visu pasauliu, autorius iš tiesų provokuoja garbingus oponentus didinti jo tinklapio populiarumą.

AdBox reklama

Naujoviška lietuviška apsikeitimo nuorodomis sistema netruko susilaukti populiarumo. Antai www.racas.lt svetainėje netruko atsirasti ir labdaringa (ne pirkta!) nuoroda į elektroninį knygyną skaitykle.lt, tačiau (o kas gi tai?!) – ten nėra jokių sąsajų su minimo tinklaraščio autoriumi, nenustatytos jokios tarpininkavimo funkcijos (Affiliate) ir nematyt, kad kas būtų sumokėjęs prašomus 70 Lt. už savaitę rodymų!

Labdaringa veikla, siekiant sukurti solidumo įspūdį, ar visiškas lochotronas? Žinoma, skaitiklis sukasi, kaip nuo frezavimo staklių, bet centai kapsi nebent vokeliuose…

Labdara

Žinote taisyklę, kad siekiant solidesnio įspūdžio ar vengiant mokesčių, visada apsimoka dalį tinkle gautų pinigų paskirti labdarai? Tas puikiai realizuota tinklapyje www.racas.lt!

Jeigu gausybę išorinių nuorodų laikysime labdara, o ne dundukiškumu, tai matysime, kad tinklapio misija iš tiesų kilni, nepaisant jame rašomų šlykštynių, patyčių, užgauliojamų ir paranojiško viso ko neigimo.

Vis gi vienas esminių pavyzdžių pateiktinas atskira pastraipa: neabejotinai originalus tekstas, kviečiantis ir intriguojantis skaitytoją spustelėti nurodą, neminint, nei kur ta nuoroda veda, nei kas per asmuo ten koneveikiamas, padarė stulbinantį efektą – papildomi 1600 vartotojų per porą dienų, kaip labdara akiplėšai, išdrįsusiam patampyti už ūsų lietuviškos blogosferos pažibos A. Račo ambicijas!

Vietoj reziumės

Kas gali patikėti, kad vienintelės Baltijos šalyse naujienų agentūros vadas kenčia finansinius nepriteklius ir iš paskutiniųjų stengiasi monetizuoti savo tinklapį? Jei atsirastų kas, ketinantis įmerkti pinigus į www.racas.lt – būtinai apie tai praneškite – įdėsime krūvą nuorodų ir nuotraukų!

Pigūs mėginimai šūdeliauti, bandant savo skaitytojų kantrybę, įmantrūs paieškos sistemų ir turinio optimizavimo navarotai, milijonieriau požiūris į reklamą leidžia manyti, kad račo laimės valanda dar neišmušė. Greičiausiai bus taip, kad už tą tinklapį kas nors paklos nemažą sumą pinigų, kad tik jis išnyktų iš internetų, o tai, ko gero, ir bus tas didysis laimėjimas, ties kuriuo telkiasi ne vien tinklaraščio autorius, bet ir gausus būrys skaitytojų irgi dundukų!

11 224 komentarai

 1. skirtumas

  ooo. Koks puikus feisbukas. Kur paspausti „patinka“??? 🙂
  Bet ale tu matai kaip čia viskas supainiota?.. Ai nu nu… Ai nai nai… Nekantriai laukiu paties Račo reakcijos. O tuom tarpu spaudžiu „patinka“!!! 😉

 2. Andrius Užkalnis

  Man buvo įdomu paskaityti. Tik turiu pastebėti, kad Račas prieš kurį laiką nustojo dėti nuorodas į mano puslapį (pagal mėnulio fazę tai sutapo su tuo pačiu metu, kai pradėjo mano pavardę rašyti iš mažosios raidės, paskui dar šitą išplėtęs Tomui Čyvui ir Rokiškiui).
  http://racas.lt/k-sabaliauskaite-imasi-energetikos-beviltiskai-juokinga/#comment-79704

  Kalbant apie SEO, reikia pastebėti, kad iš kokio nors vieno, nors ir labai pažengusio, interneto trolio (e.g. Račo) minėjimų ir linkų tikrai yra poveikis, tačiau momentinis – norint pasiekti tvaraus efekto, reikėtų kasdien susirasti vėl naują kryžiaus žygį, kuo gerbiamasis veikėjas ir užsiima.

 3. Tomas Čyvas

  Dabar Račas mane apkaltino, kad aš naudoju jo iškilų asmenvardį ir taip tvarkau savo seo. Nors pats apie mane pastaraisiais mėnesiais nuolat randa ką sucypti. Trigubai didesniu dažniu, nei aš jam dėmesio skiriu 🙂

 4. Tomas Čyvas

  Nors, jei jis perskaitys šitą postą, vėl pradės rėkti, kad gal skleidžiu žinomai melagingą info ir pradės statistiką suvedinėti bei tikslinti.

Komentavimo galimybė išjungta.